Trwa ładowanie...

Wysokiej jakości program stażowy oraz program rozwoju kompetencji studentów kierunku informatyka WIiNoM UŚ

BPO&IT

Harmonogram

Harmonogram rekrutacji do Projektu BPO&IT
od III 2018 do IV 2021 do wyczerpania limitu miejsc

Harmonogram realizacji zadań Projektu BPO&IT

Zadanie 1. PROGRAM ROZWOJU KOMPETENCJI – wizyty studyjne u pracodawców z sektora IT/BPO

  1. Wizyta studyjna 1 – EQ System, ul. Św. Antoniego 50, 41-303 Dąbrowa Górnicza; 5.09.2018; (1K+7M=8)
  2. Wizyta studyjna 2 – EQ System, ul. Św. Antoniego 50, 41-303 Dąbrowa Górnicza; 6.09.2018; (2K+6M=8)
  3. Wizyta studyjna 3 – EQ System, ul. Św. Antoniego 50, 41-303 Dąbrowa Górnicza; 7.06.2019; (2K+8M=10)
  4. Wizyta studyjna 4 – EQ System, ul. Św. Antoniego 50, 41-303 Dąbrowa Górnicza; 26.06.2019; (1K+6M=7)
  5. Wizyta studyjna 5 – Mentor Graphics, ul. Uniwersytecka 20, 40-007 Katowice; 15.11.2019; (0K+10M=10)
  6. Wizyta studyjna 6 – Mentor Graphics, ul. Uniwersytecka 20, 40-007 Katowice; 22.11.2019; (0K+10M=10)
  7. Wizyta studyjna 7 – Mentor Graphics, ul. Uniwersytecka 20, 40-007 Katowice; 6.12.2019; (1K+7M=8)
  8. Wizyta studyjna 8 – Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych
    Sp. z o.o., Al. Roździeńskiego 188H, 40-203 Katowice; 28.01.2021 (2K+0M=2)

Zadanie 2. PROGRAM ROZWOJU KOMPETENCJI – dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z pracodawcami z sektora IT

a) warsztaty

  1. Warsztaty 1 – Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego, Sosnowiec, ul. Będzińska 39, sala 105; 1.12.2018; (2K+7M=9)
  2. Warsztaty 2 – Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego, Sosnowiec, ul. Będzińska 39, sala 203; 5.12.2018; (3K+7M=10)
  3. Warsztaty 3 – Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego, Sosnowiec, ul. Będzińska 39, sala 203; 4.06.2019; (2K+8M=10)
  4. Warsztaty 4 – Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego, Sosnowiec, ul. Będzińska 39, sala 203; 30.09.2019; (1K+2M=3)
  5. Warsztaty 5 – MrCertified (on-line); 1-2.07.2020; (2K+2M=4)

b) seminaria

  1. Seminarium 1 – Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego, Sosnowiec, ul. Będzińska 39, sala 203; 5.06.2019; (1K+7M=8)
  2. Seminarium 2 – MrCertified (on-line); 3.07.2020; (2K+5M=7)
  3. Seminarium 3 – Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego (on-line); 11.12.2020; (0K+5M=5)

c) kursy specjalistyczne języka angielskiego w informatyce

  1. Edycja 1; dwie grupy; od 23.10.2019 do 6.02.2020;
    – środa  – Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego, Sosnowiec, ul. Będzińska 39, sala 121 i 404
    – czwartek – Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego, Sosnowiec, ul. Będzińska 39, sala 121

Zadanie 3. PROGRAM ROZWOJU KOMPETENCJI – certyfikowane szkolenia

  1. Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego, Sosnowiec, ul. Będzińska 39, sala 121; ISTQB Poziom Podstawowy; 9-11.12.2019; (1K+7M=8);  testerzy.pl, Katowice, ul. A. Mickiewicza 15/411; Egzamin ISTQB Poziom Podstawowy; 19.12.2019. i 30.12.2019; (1K+4M=5)
  2. Altkom Akademia, Katowice, ul. Opolska 22; Przygotowanie do certyfikatu Oracle Java SE Programmer II (1Z0-809); 26-29.11.2019; (2K+6M=8); Egzamin (1K+3M=4)
  3. Altkom Akademia – szkolenie on-line; Zarządzanie usługami IT – ITIL 4 Foundation, 16-17.04.2020 (2K+1M=3); Egzamin 28.04.2020 (1M), 26.05.2020 (2K)
  4. Comarch – szkolenie on-line; Wykorzystania języka Transact-SQL w MS SQL Server, 27-28.04.2020 i 4-6.05.2020; (2K+2M=4); Egzamin 17.06.2020 (1M), 19.06.2020 (1K), 26.06.2020 (1M), 21.10.2020 (1K)
  5. Bussines Masters Centrum Edukacji – szkolenie on-line; Tworzenie aplikacji na platformę Android; 13-16.07.2020; (3K+5M=8)
  6. Inprogress Szkolenia Sp. z o.o. – szkolenie on-line; Zarządzanie projektami – Scrum; 28.09-2.10.2020 (2K+6M=8); Egzamin 5.10.2020 (2K+5M), 6.10.2020 (1M)
  7. Asseco Data Systems S.A. – szkolenie on-line; Bazy danych Oracle; 5-9.10.2020 (2K+6M=8)
  8. Inprogress Szkolenia Sp. z o.o. – szkolenie on-line; Zarządzanie projektami – Prince2; 18-20.11.2020 (1K+4M); Egzamin 24.11.2020 (1K+4M)

Zadanie 4. Wysokiej jakości program stażowy realizowany u pracodawców sektora IT/BPO

Lista pracodawców z województwa śląskiego, którzy wyrazili chęć przyjęcia stażystów:

  • Mentor Graphics, ul. Uniwersytecka 20, 40-007 Katowice;
  • EQ System, ul. Św. Antoniego 50, 41-303 Dąbrowa Górnicza;
  • Euvic, ul. Przewozowa 32, 44-100 Gliwice;
  • ProIntegra, ul. 73-go Pułku Piechoty 7A, 40-496 Katowice;
  • Northmill Bank AB, ul. Uniwersytecka 20, 40-007 Katowice;
  • Rekord SI Sp. z o.o., ul. Kasprowicza 5, 43-300 Bielsko-Biała;
  • Evertop Sp. z o.o., ul. Długa 1-3, 41-506 Chorzów
  • ZF Automative System Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie i Gliwicach
  • Iconity Sp. z o.o., ul. Cicha 20, 40-116 Katowice

Lista odbytych i realizowanych staży:

  1. Mentor Graphics, ul. Uniwersytecka 20, 40-007 Katowice; staż 3-miesięczny od 6.01.2020 do 17.04.2020 (1M)
  2. EQ System, ul. Św. Antoniego 50, 41-303 Dąbrowa Górnicza; staż 3-miesięczny od 6.01.2020 do 27.03.2020 (1M)
  3. Euvic, ul. Przewozowa 32, 44-100 Gliwice; staż 3-miesięczny od 16.03.2020 do 16.06.2020 (1M)
  4. Euvic, ul. Przewozowa 32, 44-100 Gliwice; staż 3-miesięczny od 16.03.2020 do 1.07.2020 (1M)
  5. Northmill Bank AB, ul. Uniwersytecka 20, 40-007 Katowice; staż 3-miesięczny od 1.06.2020 do 28.08.2020 (1M)
  6. ProIntegra, ul. 73-go Pułku Piechoty 7A, 40-496 Katowice; staż 3-miesięczny od 1.07.2020 do 25.09.2020 (1M)
  7. EQ System, ul. Św. Antoniego 50, 41-303 Dąbrowa Górnicza; staż 1-miesięczny od 1.07.2020 do 30.07.2020 (1M)
  8. Rekord SI Sp. z o.o., ul. Kasprowicza 5, 43-300 Bielsko-Biała; staż 1-miesięczny od 1.07.2020 do 29.07.2020 (1M)
  9. EQ System, ul. Św. Antoniego 50, 41-303 Dąbrowa Górnicza; staż 3-miesięczny od 1.08.2020 do 14.10.2020 (1K)
  10. EQ System, ul. Św. Antoniego 50, 41-303 Dąbrowa Górnicza; staż 3-miesięczny od 31.08.2020 do 30.10.2020 (1M)
  11. Soft-Guard Sp. z o.o., ul. Cieszyńska 434, 43-382 Bielsko-Biała, staż 3-miesięczny od 5.10.2020 do 15.12.2020 (1M)
  12. Future Mind Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Puławska 182, 02-670 Warszawa – Biuro Future Mind Sp. z o. o. w Tychach, ul. Owczarska 9, 43-100 Tychy, staż 3-miesięczny od 12.10.2020 do 10.02.2021 (1K)